Co warto wiedzieć o makijażu permanentnym?


Makijaż robiony w pośpiechu, rozmazany tusz, krzywa kreska… każda kobieta doskonale zna te sytuacje. Można ich uniknąć i codzienne budzić się z już gotowym, starannie wykonanym makijażem. Jak to możliwe? Wszystko dzięki makijażowi permanentnemu. Na czym dokładnie polega ten zabieg kosmetyczny i jakie ma zalety?

Na czym to polega?

Trwały efekt makijażu uzyskuje się dzięki pigmentacji, czyli umieszczeniu barwnika w skórze. Rzadziej stosuje się metodę manualną, gdzie pigment wprowadzany jest ręcznie za pomocą igły. Popularna jest metoda mechaniczna, w której wykorzystuje się urządzenie o określonej ilości wkłuć na sekundę. Po kilku dniach od zabiegu makijaż blednie, dlatego zaleca się wykonanie korekty. Miejsca po zabiegu mogą się łuszczyć, warto więc zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry, zwłaszcza jej natłuszczanie.

Co malujemy?

Makijaż permanentny podkreśla urodę i pozwala zaoszczędzić czas poświęcany na malowanie. Obszar oraz intensywność pigmentacji powinny być zbliżone do codziennego, preferowanego przez kobietę makijażu. Zabieg może obejmować:

  • Powieki – makijaż permanentny w tym miejscu to podkreślenie dolnej powieki lub kreska nad linią rzęs imitująca efekt eyeliner’a. To gwarancja prostej kreski o każdej porze dnia i nocy.
  • Brwi – maluje się je dwoma metodami: cieniowania, gdzie cały obszar pokrywany jest barwnikiem lub tzw. metodą piórkową, polegającą na dorysowaniu pojedynczych włosków wzdłuż linii brwi.
  • Usta – wersja delikatna to konturowanie, czyli wykonanie obrysu, który nada ustom regularny, pełniejszy kształt. Druga opcja to wypełnienie całej powierzchni ust barwnikiem. Tu można zdecydować się na różnorodną kolorystykę, a także dodać efekt cieniowania.

Makijaż permanentny to też dobry sposób na wyrównanie kolorytu cery i zatuszowanie przebarwień.

Trwałość makijażu

Makijaż permanentny to zabieg trwały, ale nie dożywotni. Jego trwałość zależy od indywidualnych predyspozycji skóry oraz trybu życia. Im jaśniejsze kolory makijażu, tym szybciej staną się niewidoczne. Średnio pigment utrzymuje się przez 3-6 lat i stopniowo zaczyna się zacierać, zatem po pewnym czasie zabieg należy powtórzyć.

Bezpieczeństwo

Czy makijaż permanentny jest bezpieczny? Na to pytanie odpowiada specjalista z firmy MM Kosmetyka Profesjonalna prowadzącej kursy z dziedziny wizażu: Makijaż permanentny jest zabiegiem w pełni bezpiecznym, oczywiście pod warunkiem, że jest wykonywany przez profesjonalistę z odpowiednimi kwalifikacjami. Wybierając salon kosmetyczny zapoznajmy się z certyfikatami i doświadczeniem pracowników. Specjalista zadba o nasze bezpieczeństwo: dobierze właściwe środki znieczulające, a także zaleci środki do pielęgnacji skóry po zabiegu. Jeśli zabieg wykonywany jest na ustach, kosmetyczką powinna polecić zastosowanie leku przeciwwirusowego, który chroni przed opryszczką. Pamiętajmy też, że makijaż utrzyma się przez kilka lat, stąd oczywiste jest, że powinien być wykonany w pełni profesjonalnie.

śr. ocena 5 / głosów 4