Na czym polega usuwanie makijażu permanentnego?


Decyzja o zabiegu wykonania makijażu permanentnego w gabinecie medycyny estetycznej nie zawsze jest trafiona. Kobiety, które poddają się aplikacji pod skórę specjalnych barwników nie zawsze czują się komfortowo po wykonaniu takiego przedsięwzięcia. Usuwanie makijażu permanentnego staje się równie popularną usługą, co samo jego wykonanie. Na czym ona polega? Tego dowiesz się z naszego artykułu. Zapraszamy do lektury.

makijaz-permanentny

Od czego zależy wybór metody?

Do usunięcia makijażu permanentnego, który można przeprowadzić w salonie kosmetycznym Perfect Glamour, służą dwie metody – preparatem Color Lift lub laserem. Aby jednak określić, która z nich będzie korzystniejsza i ograniczy do minimum ryzyko ewentualnych niepożądanych skutków, należy wziąć pod uwagę kilka składowych. Są to: czynniki anatomiczne, kolor i rodzaj pigmentu, głębokość jego umiejscowienia, kształt oraz miejsce, w którym makijaż permanentny został wykonany. Konsultacja i analiza owych czynników następuje podczas osobistej wizyty w gabinecie lub na podstawie nadesłanych zdjęć.

Zmiękczenie barwnika za pomocą preparatu

Jako pierwszą zajmiemy się metodą, która zakłada wprowadzenie w górne warstwy naskórka preparatu Color Lift. Wskutek jego działania następuje zmiękczenie barwnika, jego kumulacja i wydostanie się wraz z preparatem na zewnątrz skóry w postaci małych strupków. Od tego momentu zaczyna się proces regeneracji. Miejsce, w którym został wykonany makijaż permanentny, należy pielęgnować przy pomocy kremu ochronnego.

Usuwanie makijażu permanentnego za pomocą preparatu Color Lift charakteryzuje się wysoką skutecznością, komfortem i niskim ryzykiem powstawania blizn, ale należy pamiętać, że ta metoda wymaga poddania się przeciętnie ok. 3-4 zabiegom w odstępie 4-8 tygodni.

Rozbicie barwnika metodą laserową

Drugim sposobem na usunięcie makijażu permanentnego jest zastosowanie lasera. Jest to bardzo skuteczna metoda, która polega na rozproszeniu barwnika na małe cząsteczki przez laser. Energia światła laserowego, które emitowane jest przez głowicę, zostaje pochłonięta przez pigment makijażu. Barwnik zostaje rozbity na drobne cząsteczki i usunięty spod powierzchni skóry dzięki wspomnianej skoncentrowanej energii oraz bardzo krótkiemu impulsowi.

Ryzyko związane z użyciem lasera związane jest z możliwością powstania blizn w miejscu poddanemu działaniu lasera dlatego konieczne jest aby osoba wykonująca taki zabieg miała wysokie kwalifikacje zawodowe oraz doświadczenie.

Przez kilka tygodni po wykonaniu zabiegu trwa proces neutralizacji barwnika, a całkowite usunięcie makijażu permanentnego wymaga wykonania serii kilku zabiegów z odstępem kilku tygodni. Wizyty należy kontynuować do czasu rozjaśnienia makijażu i uzyskania czystej powierzchni skóry.

śr. ocena 5 / głosów 5