Makijaż permanentny ust


Każda kobieta marzy o zawsze perfekcyjnym makijażu. Dzień większości z nas rozpoczyna się od starannego nakładania pudru, tuszu i szminki, które mają za zadanie podkreślenie naszej urody. Niestety, w trakcie dnia efekty porannej pracy zaczynają bladnąć, makijaż zaczyna znikać lub się rozmazuje. Korekty wymagają zwłaszcza nasze usta. Na szczęście istnieje skuteczna recepta na nasze problemy. Jest nią makijaż permanentny ust.

makijaz-permanentny

Przebieg zabiegu

Decydując się na wykonanie makijażu permanentnego ust mamy do wyboru dwie możliwości. Albo zdecydujemy się na delikatne obrysowanie konturu ust, co sprawi że będą one bardziej uwydatnione i znikną wszelkie niedoskonałości, natomiast sam kolor ust pozostanie bez zmian, albo zdecydujemy się na pokrycie ust nowym, wyrazistym kolorem, który sprawi, że usta będą wyglądały, jak po wykonaniu lekkiego lub bardziej zdecydowanego makijażu.

Jeszcze kilka lat temu wykonanie całości zabiegu trwało od 30 do 50 minut, dziś jednak dzięki użyciu nowoczesnych metod, m.in. metody ODED, zabieg trwa nie dłużej niż 15 minut. Makijaż permanentny wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest całkowicie bezbolesny. Makijaż permanentny jest formą tatuażu i polega na wprowadzaniu za pomocą igieł barwników naturalnych. To jak długo utrzymują się efekty wykonania makijażu w dużej mierze zależy od metody wykonania oraz od indywidualnych predyspozycji poddanej zabiegowi osoby. Najczęściej efekty są widoczne przez 3 do 5 lat od zabiegu.

Dla kogo makijaż permanentny?

Makijaż permanentny ust jest doskonałym rozwiązaniem dla kobiet, które nie lubią poświęcać każdego dnia dużej ilości czasu na podkreślanie swojej urody oraz mają dość stale rozmazanej w kącikach ust lub na policzkach szminki. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że makijaż permanentny nie stanowi wcale uzupełnienia tradycyjnego makijażu, ale jest dla niego alternatywą. Po wykonaniu zabiegu przez długi czas nie będziesz musiała się martwić o to, jak wyglądają twoje usta i czy nadal widać na nich szminkę. Jeżeli jesteś więc przyzwyczajona do malowania ust zawsze jednym konkretnym kolorem, to wykonanie makijażu permanentnego jest dla Ciebie idealną opcją!

Warto również wspomnieć, że zabieg makijażu permanentnego przynosi również inne korzyści. Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z portalu Brwi.com.pl: Makijaż permanentny ust oprócz tego, że pozwala na uzyskanie ich nowego trwałego koloru i pozwala przez dłuższy czas nie korzystać ze szminki, ma także inne zalety. Zabieg pozwala bowiem także na poprawę ogólnego wyglądu warg oraz na zatuszowanie wszelkich niedoskonałości. Za jego pomocą jesteśmy w stanie dokonać skorygowania linii ust, pozytywnie wpłynąć na ich uwydatnienie, a nawet je optycznie powiększyć.

śr. ocena 5 / głosów 6