Makijaż permanentny


Wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez zrobienia makijażu. Wykonanie perfekcyjnego makijażu jest trudną sztuką, której wiele kobiet nie jest w stanie się nauczyć. Na szczęście dzisiaj panie mogą zrobić sobie trwały, tak zwany permanentny makijaż. Zatuszuje on wszelkie niedoskonałości skóry, podkreśli walory urody, a co najważniejsze – nie rozmaże się w najmniej oczekiwanej chwili. Początków trwałego makijażu można szukać już w starożytnych Chinach. Oczywiście obecnie jest on wykonywany przy użyciu zupełnie innych narzędzi, w niczym nie przypomina tego wykonywanego przez mieszkanki starożytnych Chin.

Kto może taki makijaż sobie wykonać?

Makijaż permanentny sprawdza się u wszystkich kobiet. Ale szczególnie polecany jest paniom, które uprawiają sporty wodne – ogromną zaletą tego makijażu jest fakt, iż się nie rozmazuje. Mogą z niego skorzystać również panie, które nie potrafią wykonać perfekcyjnego, tradycyjnego makijażu oraz te, które rano nie mają zbyt wiele czasu, aby się malować. Jest świetnym rozwiązaniem dla pań, które na skutek chemioterapii straciły brwi i rzęsy, dla kobiet, które mają uczulenie na kosmetyki do makijażu.

Jak wykonuje się makijaż permanentny?

Wykonywanie makijażu permanentnego można porównać do tatuażu, chociaż wypada w tym miejscu bardzo wyraźnie podkreślić, że nie jest in tatuażem. Do wykonywania trwałego makijażu stosowany jest igłowy aparat oraz pigmenty. Pigmenty są naturalne, a ich kolor dobiera się tak, aby były bardzo mocno zbliżone do naturalnego koloru cery. Ze względu na naturalne pochodzenie pigmentów są one całkowicie bezpieczne: nie wywołują alergii, nie są też toksyczne.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Aby efekt był bardziej trwały, po 14 dniach od wykonania makijażu permanentnego koniecznie trzeba ponownie zgłosić się do kosmetyczki linergistki w celu uzupełnienia niedoskonałości i wykonanie korekty. Musimy też pamiętać o tym, że naskórek regularnie się złuszcza. Raz do roku musimy więc zgłosić się do kosmetyczki, aby uzupełniła pigment. Dzięki temu kolor będzie intensywny, a efekt utrzyma się od trzech do nawet pięciu lat.

Czy wykonywanie makijażu permanentnego jest bolesne?

To zależy od tego na jakiej części twarzy będzie wykonywany. W przypadku wykonywania makijażu na powiekach i ustach zabieg jest bolesny. Wykonuje się go jednak w znieczuleniu miejscowym. Anestetyk nanosi się w postaci kremu. Zabieg więc nie boli. W przypadku makijażu brwi zabieg nie bezbolesny, nie ma więc konieczności stosowania kremu znieczulającego. Ze względu na konieczność zastosowania środka znieczulającego makijaż permanentny na ustach i powiekach nie może zostać wykonany u pań, które są uczulone na prylokainę i lidokainę.

Skutki uboczne

W trakcie wykonywania makijażu permanentnego może dojść do opuchnięcia, podrażnienia lub zaczerwienienia skóry. Skutki uboczne ustępują jednak bardzo szybki i już na drugi dzień można wrócić do normalnej aktywności. W ciągu pierwszego tygodnia unikamy kąpieli w basenie.

Makijaż permanentny ma wiele zalet. Przekonaj się sama o zaletach makijażu permanentnego abdesign.wroc.pl/salon-urody/category/oferta/kosmetyka-upiekszajaca/makijaz-permanenty/

ruchu

śr. ocena 5 / głosów 1