Jak prawidłowo wystylizować brwi? Praktyczne porady


Prawidłowo wystylizowane brwi odmieniają całą twarz. Kobiety w większości pozbywają się niechcianych włosków, jeśli jest ich zbyt dużo. Panie, które narzekają na zbyt rzadkie brwi, decydują się na hennę albo makijaż permanentny. Gęstość i wyrazistość brwi nie jest jednak jedynym wyznacznikiem atrakcyjnego wyglądu. Równie ważny jest ich odpowiedni kształt. Jak wobec tego prawidłowo wystylizować brwi? Podpowiadamy!

Koloryzacja, czyli ważny element stylizacji brwi

Zanim przejdziemy do właściwej regulacji brwi, w pierwszej kolejności konieczne jest nadanie im odpowiedniej grubości i koloru. Te dwa parametry odgrywają istotną rolę w stylizacji brwi, pozwalając na stworzenie efektownego, a przy tym naturalnie wyglądającego łuku, który podkreśli atuty twarzy i doda jej charakteru. W tym celu konieczna jest koloryzacja włosków, do czego wykorzystuje się specjalną farbkę lub hennę.

Kobiety sięgają po hennę od wieków. Preparat z czasem ewoluował i obecnie jest dostępny w różnych wariantach. Firmy specjalizujące się w produktach do pielęgnacji i koloryzacji brwi, czego przykładem jest Ideal Look, oferują również specjalne farbki, które dostępne są w bogatej gamie kolorystycznej, np. w odcieniach czerni, grafitu, naturalnego lub jasnego brązu. Pigment musi być odpowiednio dobrany do kolorytu cery i barwy włosów, by uniknąć karykaturalnego efektu i aby brwi wyglądały estetycznie, ale nie sztucznie.

Oprócz tego w procesie koloryzacji wykorzystuje się również specjalną, białą pastę. Przy jej pomocy zaznacza się kontur brwi i wyznacza obszar działania henny lub farbki, chroniąc na czas zabiegu okoliczne fragmenty skóry.

Jak nadać brwiom idealny kształt?

Po wyznaczeniu konturu brwi, konieczna jest ich regulacja. W tym celu usuwa się nadmiar włosków, nadając łukom pożądany kształt. Ten etap ma kluczowe znaczenie dla finalnego efektu całej stylizacji. To bowiem w dużej mierze od kształtu brwi zależy wygląd twarzy. Odpowiednio wyregulowane łuki pomogą złagodzić rysy lub też – w zależności od potrzeb i preferencji – wyostrzyć je. Dobrze dobrany kształt brwi może również „otworzyć” spojrzenie i poprawić proporcje twarzy. Trzeba tu mieć na uwadze naturalną asymetrię twarzy i brwi.

Mając na uwadze ogromne znaczenie koloryzacji, konturowania i regulacji brwi, zaleca się powierzenie przeprowadzenia tych zabiegów doświadczonym stylistkom, które wykorzystają w tym celu profesjonalne produkty do stylizacji brwi, takie jak np. nici barwiące do geometrii brwi. Podsumowując, stylizacja brwi wbrew pozorom nie jest łatwa, dlatego warto zaufać w tej kwestii profesjonalistom.

śr. ocena 0 / głosów 0