Jak powstaje makijaż artystyczny i kiedy się go wykonuje?


Estetycznie wykonany, trwały makijaż, nie tylko upiększa, ale bez wątpienia dodaje nam pewności siebie. Sztuka wizażu obejmuje wiele rozmaitych rodzajów makijaży. Wśród najbardziej popularnych rodzajów makijaży, wyróżnić warto: makijaż dzienny, okolicznościowy (ślubny) czy wieczorowy. Ale nie tylko! Wizażyści wykonują także tak zwane makijaże artystyczne. Jak powstaje ten rodzaj makijażu? Kiedy się go wykonuje? Na te i inne pytania, odpowiemy w artykule.

kobieta z artystycznym makijażem

Makijaż jest nieodłącznym elementem niemal każdej kobiety. Każda z nas chce poczuć się dobrze w swojej skórze, podkreślić swoje atuty, zamaskować ewentualne niedoskonałości. To właśnie główny cel klasycznego makijażu. Makijaż na co dzień charakteryzuje się zastosowaniem stonowanych, dopasowanych do naszej cery i typu urody, kolorów i odcieni. Poza makijażem na co dzień, istnieją również inne rodzaje, wśród których wymienić warto np. delikatny make-up ślubny czy ekstrawagancki i mocniejszy – makijaż wieczorowy. Innym, znacznie odbiegających od tradycyjnego makijażu, make-upem, jest makijaż artystyczny.

Makijaż artystyczny – czym się charakteryzuje?

Makijaż użytkowy (dzienny, wieczorowy, okolicznościowy) wymaga postępowania zgodnie z wyznaczonymi zasadami, kanonami, trendami – dotyczącymi zarówno formy, jak i łączenia kolorów. W makijażu użytkowym wizażysta skupia się na odpowiednim doborze kolorów, pasujących do naturalnego typu urody malowanej osoby. Makijaż ten ma na celu przede wszystkim upiększyć, podkreślić atuty i zamaskować ewentualne niedoskonałości. Profesjonalny make-up artystyczny, a także makijaż: okolicznościowy, wieczorowy lub ślubny, możesz wykonać w salonie kosmetologii French Clinic w Wodzisławiu Śląskim.

W makijażu artystycznym króluje szaleństwo, bogactwo kolorów, odcieni. Pierwsze skrzypce gra ekspresja i kreatywność wizażysty. W makijażu artystycznym najważniejsza jest śmiałość i ekstrawagancja. Liczy się szokowanie, zaskakiwanie, przyciąganie uwagi. Wizażysta wykonujący makijaż artystyczny, może inspirować się tym, co go otacza: przyrodą, kształtami, sztuką. Makijaż artystyczny wymaga doskonałych umiejętności, precyzji i wielogodzinnej, żmudnej pracy. Poza tradycyjnymi kosmetykami, do stworzenia makijażu artystycznego, wizażyści wykorzystują także brokat, pióra, naklejki.

Kiedy wykonuje się makijaże artystyczne?

Makijaż artystyczny wizażyści wykonują zwykle na potrzeby pokazów mody, planów filmowych, przedstawień w teatrze. Tego typu makijaż z powodzeniem sprawdza się także podczas profesjonalnych sesji zdjęciowych – na przykład na potrzeby reklamy.

śr. ocena 0 / głosów 0