Jak nakładać podkład na twarz?


Panie, które na co dzień nakładają podkład palcami, zapewne uśmiechają się na takie pytanie. Być może nie wiedzą, jak ogromne znaczenie w wykonaniu idealnego makijażu ma, oprócz samych kosmetyków, sposób ich nakładania. Panie, które korzystają z pomocy specjalnych narzędzi, albo wiedzą, jaka jest recepta na piękny makijaż; albo stale poszukują odpowiedniego dla siebie rozwiązania.

akcesoria kosmetyczne

To, co łączy wszystkie panie, to pragnienie perfekcyjnego makijażu, który zamaskuje niedoskonałości i podkreśli walory. Dobrze, jeśli do tego wykonanie makijażu zajmuje jak najmniej czasu.

Rzeczywiście wydaje się, że najłatwiej jest nakładać podkład palcami. Ten sposób nakładania podkładu nie da nam jednak takiego efektu, jaki uzyskamy przy użyciu drobnych narzędzi. Do takich akcesoriów zaliczamy pędzel do nakładania fluidu, gąbeczkę do blendowania albo specjalną szczotkę do makijażu, która jest innowacyjnym pomysłem na rynku kosmetycznym.

Pędzel do podkładu

Pędzel jest chyba najstarszym rozwiązaniem. Swoją powszechność może zawdzięczać temu, że z łatwością zdobędziemy go, kupując cały zestaw pędzli do makijażu. Do jego zalet należą m.in. łatwe rozprowadzanie kosmetyku czy usuwanie nadmiaru produktu. Pędzel jednak nie daje nam takich możliwości, o które dbają producenci coraz to nowszych akcesoriów.

Gąbka do blendowania

Wielką popularność zyskały gąbki do blendowania typu Beauty blender. Każda perfekcjonistka doceni pracę niepozornie wyglądającej, małej gąbeczki, która, jak się okazuje, działa cuda. Dzięki niej uzyskamy nieskazitelny i fotogeniczny makijaż.  Za jaką sprawą tak się dzieje? Atutem Beauty blendera jest precyzyjne nakładanie kosmetyków, pochłanianie ich nadmiaru i idealne rozprowadzanie. Specjalny kształt gąbeczki pozwala dotrzeć do wszystkich partii twarzy i nałożyć na nie odpowiednią ilość produktu. Beauty blenderem możemy aplikować nie tylko podkład, lecz także korektor i inne płynne kosmetyki oraz puder transparentny. Gąbeczka pomaga wyrównać koloryt, maskuje, kryje, gwarantując przy tym naturalny wygląd bez efektu maski.

Hit kosmetyczny: szczoteczka do makijażu

Nowym i zaskakującym rozwiązaniem jest szczotka do makijażu. Miękkie włosie umożliwia rozprowadzanie niemal wszystkich kosmetyków na wszystkie partie twarzy. Szczotki są bowiem produkowane w kilku rozmiarach. Do nakładania podkładu, kremu BB czy korektora służy największa szczotka. To idealne narzędzie dla początkujących z powodu łatwości korzystania. Z wielką chęcią sięgają po nie również profesjonalni makijażyści. Dlaczego? W czym tkwi fenomen szczotek? Przede wszystkim szczotka jest bardzo wygodna. Plastikowa rączka pozwala na swobodne ruchy i dotarcie do wszystkich partii twarzy. Efekt? Jeśli Twoim celem jest nieskazitelny i poprawny makijaż, a także naturalna cera, wypróbuj szczotkę do makijażu.

śr. ocena 4.3 / głosów 4