Dlaczego warto stosować lakier hybrydowy?


Lakiery hybrydowe to niezaprzeczalnie przełom w dziedzinie manikiuru. Od paru lat cieszą się coraz większą popularnością wśród klientek salonów kosmetycznych, niektóre panie zaś nawet próbują stosować tę metodę w warunkach domowych (przy czym potrzebny jest do tego profesjonalny sprzęt). Inne jednak wciąż wahają się nad jej przetestowaniem. Niesłusznie! Poniżej przedstawiamy powody, dla których warto się na hybrydę zdecydować.

 

W największym uproszczeniu manikiur hybrydowy polega po prostu na położeniu bazy, lakieru i warstwy wierzchniej o specyficznych właściwościach oraz naświetleniu każdej z tych warstw pod specjalną lampą. Pozwala to uzyskać co najmniej kilka wyjątkowych właściwości, których nigdy nie zapewni nam manikiur tradycyjny czy słusznie odesłane do lamusa tipsy.

Wytrzymałość

Po pierwsze, pod wpływem działania lampy substancje zawarte w lakierze hybrydowym wiążą się na tyle mocno, by zapewnić paznokciom niesamowitą wytrzymałość. Możemy zapomnieć o ryzyku ich ewentualnego połamania czy zarysowania, a nieskazitelny efekt utrzymuje się nawet przez 2-3 tygodnie. Również na paznokciach o naturalnie „tłustej” płytce, na których najdroższe lakiery wytrzymują zaledwie parę dni. Efekt ten uzyskamy oczywiście tylko wtedy, gdy zastosujemy oryginalne lakiery hybrydowe dobrej jakości, np. te marki Semilac. Po 2-3 tygodniach manikiur należy odświeżyć, ale bynajmniej nie dlatego, że lakier zaczyna odpryskiwać. To po prostu paznokcie rosną i między skórkami a lakierem pojawia się w tym czasie nieestetyczna przestrzeń.

Długość paznokci

Ponieważ zaś zabezpieczonej lakierem hybrydowym płytki paznokcia niemal nic nie jest w stanie uszkodzić, dla wielu kobiet jest to jedyna szansa na „zapuszczenie pazurków”, które do tej pory były na to zbyt kruche i łamliwe. Konsultantka sklepu internetowego Kosmetykomania.pl dodaje w tym miejscu jeszcze, że już podczas wykonywania manikiuru hybrydowego można przedłużyć paznokcie o kilka milimetrów. Nie jest to jednak konieczne – taka forma zdobienia wygląda świetnie zarówno na paznokciach krótkich, jak i długich.

Wygodnie i praktycznie

Co ważne, tuż po wyjęciu dłoni spod lampy można robić dosłownie wszystko bez ryzyka uszkodzenia w jakikolwiek sposób świeżo położonej warstwy lakieru – paznokcie są momentalnie suche i twarde! Rozwiązany zostaje zatem kolejny problem tradycyjnych lakierów, które rzadko kiedy wysychają „na czas”. Zwłaszcza jeśli mamy sporo do zrobienia i wiecznie dokądś pędzimy. Dla zabieganych kobiet hybryda jest więc idealna, zwłaszcza że na ponad dwa tygodnie można zapomnieć o konieczności wykonywania manikiuru, a paznokcie wciąż wyglądają świetnie.

Po prostu pięknie

Lakier hybrydowy to również świetny pomysł na urlop czy dłuższy wyjazd. Nie trzeba bowiem wozić ze sobą całego zestawu akcesoriów do manikiuru ani przeznaczać na poprawki czasu przeznaczonego na relaks. Poza tym w ofercie lakierów Semilac do wyboru mamy całą gamę kolorów i efektów praktycznie nieosiągalnych dla zwykłych lakierów. W przeciwieństwie do nich lakiery hybrydowe chociażby intensywnie się błyszczą i przez cały czas wyglądają na świeżo zrobione (tzw. mokry efekt), a do tego pozostają niezwykle naturalne (w przeciwieństwie np. do cokolwiek tandetnych tipsów).

śr. ocena 5 / głosów 4