Wszystko, co warto wiedzieć o suplementach diety z kolagenem i nie tylko


Suplementy diety z kolagenem nazywane są „tabletkami młodości”, ponieważ wykazują właściwości zapobiegające powstawaniu zmarszczek. Przyczyniają się również do wzmocnienia stawów i zachowania elastyczności naczyń krwionośnych, co usprawnia krążenie krwi. Organizm wraz z wiekiem traci zdolność do samodzielnej produkcji kolagenu, dlatego warto zdecydować się na suplementację, gdy zauważysz pierwsze objawy jego niedoboru.

Jak działają suplementy diety z kolagenem?

Doustne suplementy diety z kolagenem pobudzają naturalną zdolność organizmu do syntezy tego białka. Podczas trawienia preparatów związek rozkładany jest do swojej najprostszej formy, czyli aminokwasów. Gdy receptory komórkowe trafiają na krótkie fragmenty kolagenu, otrzymują komunikat o jego rozkładzie i konieczności zwiększenia produkcji tego związku. Z tego względu, decydując się na zakup suplementu, należy zwrócić uwagę na jego skład. Specjalistka ze sklepu internetowego Kraina Kolagenu powiedziała nam, że: kolagen rybi działa lepiej niż kolagen zwierzęcy (żelatyna wieprzowa lub wołowa), ponieważ jego budowa jest bardziej zbliżona do ludzkiego i dzięki temu nasze organizmy lepiej go rozpoznają. Niektóre z preparatów są wzbogacone o inne związki, takie jak witamina C. Jej właściwości wspierają działanie kolagenu na organizm i podnoszą wydajność produkcji tego białka. 

Kiedy zacząć suplementację kolagenem?

Objawy zmniejszenia ilości kolagenu w organizmie najbardziej widoczne na twarzy i szyi. Skóra staje się sucha i wiotka, pojawiają się na niej zmarszczki, bruzdy lub przebarwienia. Ubytki tego białka często przejawiają się też osłabieniem, łamliwością i utratą blasku włosów. U niektórych osób pojawiają się problemy z krążeniem bądź bóle i sztywność stawów. Gdy zauważysz pierwsze oznaki niedoborów należy przywrócić optymalny poziom kolagenu w organizmie poprzez połączenie odpowiedniej diety i suplementacji. Po preparaty można zacząć sięgać również zachowawczo od 25. roku życia, ponieważ w tym wieku zaczyna obniżać się zdolność komórek do syntezy kolagenu. 

Korzyści przyjmowania suplementów z kolagenem

Suplementacja kolagenem pomaga w zachowaniu młodego wyglądu. Wysoki poziom tego związku w organizmie przeciwdziała powstawaniu nowych zmarszczek. Za jego sprawą cera jest gładka, napięta i nawilżona, a włosy mają zdrowy wygląd oraz są mniej łamliwe. Podczas przyjmowania kolagenu w suplementach diety można zauważyć również zmniejszenie się tendencji skóry do powstawania cellulitu. Co więcej, białko przeciwdziała osteoporozie oraz poprawia zdolność organizmu do regeneracji po wzmożonym wysiłku fizycznym lub urazach ścięgien, wiązadeł i stawów.

śr. ocena 0 / głosów 0