Wczasy odchudzające nie muszą być drogie


Jeżeli wreszcie postanawiasz zrzucić zbędne kilogramy, ale nie wiesz, od czego zacząć, lub po prostu potrzebujesz dodatkowej motywacji – wczasy odchudzające będą idealne na start. Zwłaszcza że coraz częściej wcale nie trzeba wydawać na nie fortuny. Jak to możliwe? Przekonaj się poniżej i zobacz, ile korzyści możesz odnieść przy stosunkowo niewielkich kosztach.

wczasy-odchudzajace

Niska cena nie musi oznaczać gorszej jakości

Niektórzy z powątpiewaniem podchodzą do coraz liczniejszych tanich ofert ośrodków wypoczynkowych organizujących wczasy odchudzające. Nie wierzą, że turnus za taką cenę może być cokolwiek warty. Zapominają jednak, że samo odchudzanie wcale nie jest drogie – najtrudniejsza jest samodyscyplina oraz organizacja ćwiczeń i posiłków. Wczasy odchudzające po prostu narzucają pewien reżim odgórnie i serwują dietetyczne potrawy w regularnych odstępach czasu. Dzięki temu zostajemy wdrożeni w pewien system, który po powrocie możemy rozwijać na własną rękę. To dlatego nawet jeden tydzień takich wczasów odchudzających – istotnie tańszy niż dłuższy pobyt – ma sens. Liczba zgubionych kilogramów może nie jest powalająca, ale wzrost przemiany materii już się zaczął rozkręcać, mamy motywację do dalszego odchudzania, a także narzędzia, które nam to ułatwią.

Podstawą konstruowania niedrogiej oferty dla pragnących schudnąć jest to, że są to wczasy grupowe. A jak powszechnie wiadomo – „hurtem taniej”. Im więcej osób korzysta z danych zajęć, tym niższy może być ich koszt. Na takim właśnie założeniu opierają się coraz popularniejsze systemy rabatów grupowych. W ostatnich latach natomiast zdecydowanie rośnie liczba chętnych, by skorzystać z dobrodziejstw wczasów odchudzających. Oczywiście zdarza się, że jeśli chcemy mieć pokój w hotelu czy ośrodku wypoczynkowym na wyłączność albo skorzystać z dodatkowych zajęć indywidualnych, koszt pobytu może wzrosnąć. Istnieją jednak miejsca, jak na przykład  Zalesie Mazury Active Spa, gdzie nawet takie zajęcia indywidualne mieszczą się w zakresie wciąż niedrogiego pakietu.

Ruch to zdrowie

Inne „atrakcje odchudzające”, jak aerobik, trening na siłowni czy basenie, to korzystanie z już istniejącej infrastruktury ośrodka. Głównym kosztem tych zajęć jest wynagrodzenie osoby prowadzącej, które również zostaje rozłożone na liczbę uczestników, dzięki czemu każdy z nich płaci stosunkowo niewiele. Podobnie rzecz ma się chociażby z wykładami dotyczącymi zdrowego żywienia czy planowania codziennego wysiłku fizycznego. Wiedza z nich wyniesiona okazuje się nieoceniona w kontynuacji odchudzania po powrocie z zapoczątkowujących je wakacji.

Spacery, wycieczki rowerowe czy wyprawy nordic walking to kolejny aspekt wczasów odchudzających, który nie wymaga dużych nakładów finansowych, a przynosi efekty w postaci podkręcenia tempa metabolizmu i przygotowania do codziennej dawki ruchu. Jeśli natomiast ośrodek wypoczynkowy wyposażony jest w basen, sauny, jacuzzi i inne tego typu obiekty, często można korzystać z nich w tzw. czasie wolnym bez ograniczeń, w ramach wykupionego pakietu. To znów kwestia istniejącej już infrastruktury. Uiszczana przez nas – i przez wszystkich innych uczestników – opłata za turnus pomaga jedynie utrzymać obiekty te w dobrym stanie.

Dieta równie ważna

Oprócz ruchu kluczowym elementem wczasów odchudzających jest dieta. Często możemy ją wybrać sami spośród kilku do wyboru (np. dieta Montignaca czy owocowo-warzywna), bywa też, że na początku pobytu rekomenduje ją nam ośrodkowy dietetyk. Wakacyjny jadłospis bazuje przede wszystkim na owocach i warzywach, które nie są drogimi produktami. Znów więc upada argument sceptyków, że na „porządne” odchudzanie trzeba się wykosztować. Wartością dodaną wczasów odchudzających w tym zakresie jest regularność i odpowiednie zbilansowanie posiłków. Czasami na koniec takiego turnusu jego uczestnicy dostają założenia diety i ćwiczeń w formie, z której mogą korzystać także w domu po powrocie.

Widać więc jasno, że wczasy odchudzające wcale nie muszą być drogie. Korzyści, które zaś można z nich wynieść, jak wstępny ubytek masy ciała, stymulacja kondycji, oczyszczenie organizmu, a także związany z nimi przypływ sił witalnych oraz wzrost motywacji, mają nieocenioną wartość.

śr. ocena 5 / głosów 3