Tatuaże popularne wśród mężczyzn


Od kilkunastu lat w Polsce trwa renesans sztuki tatuażu. Współczesne tatuaże to prawdziwe dzieła sztuki, które nie mogą kojarzyć się z gangsterskimi czy więziennymi oznaczeniami. Swoje ciała coraz chętniej ozdabiają w ten sposób zarówno mężczyźni, jak i kobiety, choć wyraźnie widoczne są różnice w preferencjach obu płci. Panie zazwyczaj wybierają delikatne wzory i niewielkie rysunki, podczas gdy panowie wolą tatuaże o większych rozmiarach.

motywy męskich tatuaży

Ulubione motywy męskich tatuaży

Wybór wzoru tatuażu oraz miejsca na ciele, w którym będzie się znajdował, ma mocny związek z motywacją przyświecającą jego wykonaniu. Powodów może być wiele. Pierwszy tatuaż często ma upamiętniać ważne wydarzenie z życia; w takiej sytuacji klienci przychodzą do salonu z konkretną wizją rysunku. Mężczyźni nierzadko decydują się na wytatuowanie daty, imienia lub portretu ważnej osoby na barkach lub przedramionach. Proszą też o artystyczne interpretację rozmaitych symboli, np. krzyża, róży wiatru lub zwierzęcia, a takie tatuaże wspaniale prezentują się na większych częściach ciała – na ramionach, plecach lub klatce piersiowej.

Nierzadko chęć wykonania tatuażu podyktowana jest zamiłowaniem do tego typu ozdób i chęcią wyrażenia siebie. W takich przypadkach wyobraźnia mężczyzn jest nieograniczona i trudno wskazać na jeden najpopularniejszy motyw. Na pewno minęła już moda na węże, smoki, pająki i tribale. Klientom salonów tatuażu zależy na oryginalnych, niepowtarzalnych tatuażach, dlatego nie wybierają wzorów z katalogów, ale proszą o przygotowanie indywidualnych projektów. Za inspirację często służą postaci z kultowych filmów, a nawet pamiątkowe zdjęcia z dzieciństwa. Przybywa też tatuaży abstrakcyjnych, motywów astronomicznych i kosmicznych.

Styl męskich tatuaży

Z moich obserwacji wynika, że wśród kobiet obecnie panuje moda na tatuaże tworzone techniką watercolor, czyli wykonywane z użyciem tuszy w różnych kolorach, bardzo subtelne, przypominające obrazki akwarelowe. Natomiast mężczyźni preferują mocne kolory i wyraźne rysunki, choć niekoniecznie mocną kreskę typową dla tatuaży oldschoolowych. Tatuaże męskie zdecydowanie najczęściej wykonuję w stylu realistycznym – opowiada nasza rozmówczyni ze studia Tatucan w Gdyni.

Styl realistyczny wymaga od tatuatora olbrzymich umiejętności i pozwala oddać na skórze najdrobniejsze detale wzoru. Tatuaże realistycznie mogą wiernie odzwierciedlić np. portret ze zdjęcia albo obraz, umożliwiają też osiągnięcie efektu 3D. Technika wykorzystywana jest zarówno do tworzenia kolorowych, jak i czarno-białych rysunków. W tym drugim przypadku dla osiągnięcia oczekiwanych rezultatów niezbędne jest cieniowanie, czyli gładkie przechodzenie między różnymi odcieniami czerni i szarości.

śr. ocena 0 / głosów 0