Lniane szaliki zawsze w modzie


Len jest tkaniną o wspaniałych właściwościach użytkowych. Przede wszystkim jest niezwykle przewiewny, toteż umożliwia skórze oddychanie. Ponadto działa antystatycznie i nie alergizuje. Z lnu wykonuje się nie tylko podstawowe części garderoby, takie jak koszule, sukienki i spodnie, ale także dodatki, w tym uniwersalne i zawsze modne szaliki.

Lniane szaliki zawsze w modzie

Len – tkanina inna niż wszystkie

Len należy do najstarszych, najwyższej jakości włókien naturalnych używanych do produkcji tkanin. Jest dużo starszy od bawełny, gdyż jego historia sięga kilku tysięcy lat. Na początku len wykorzystywano do tworzenia dratew do zszywania skór. Pierwsze tkaniny lniane pojawiły się natomiast około VIII w. p.n.e. Przez kilkaset ostatnich lat materiał ten był podstawowym materiałem przemysłowym. Teraz jest jednym z lepszych materiałów, które wykorzystuje się do produkcji odzieży. Nic dziwnego, ponieważ wyróżnia się znakomitymi właściwościami.

Len jest tkaniną elegancką, dlatego wykonane z niego rzeczy zawsze są w dobrym guście. Z tego materiału powstają zarówno sukienki, koszule i spodnie, jak również szale i kominy, które dodadzą noszącym je osobom elegancji nawet w bardzo ciepły dzień – zapewnia nasz rozmówca, reprezentujący sklep internetowy Belbazaar.

Zalety lnu

Len jest tkaniną trwałą, toteż nawet intensywnie używany, często prany i prasowany, nie tylko się nie niszczy, ale nabiera coraz więcej uroku. Jako że jest niezwykle przewiewny, zdaje egzamin przede wszystkim latem. Choć cechuje go podatność na mięcie się, to nawet powstające zagniecenia nie wpływają negatywnie na wygląd zrobionych z lnu ubrań i dodatków.

Ponadto len jest:

  • higroskopijny – może wchłonąć 25% wody bez sprawiania wrażenia wilgotnego, dlatego świetnie odprowadza wilgoć z powierzchni ciała,
  • hipoalergiczny i antybakteryjny – nie podrażnia i nie uczula,
  • chłodny i przyjemny w dotyku,
  • trwały,
  • ekologiczny i biodegradowalny.

Dlaczego warto nosić szaliki z lnu?

Len używany do produkcji szalików jest zmiękczany przy pomocy procesów technologicznych, dzięki którym doskonale układa się wokół szyi. Jest też wyjątkowo lekki i pozwala skórze oddychać, jednocześnie chroniąc ją od wiatru. Tego typu szale są doskonałym rozwiązaniem na wiosnę i jesień, ale przydadzą się też w chłodniejsze letnie dni i wieczory.

Szaliki z lnu nie wychodzą z mody. Można nosić je na wiele sposobów i dobierać do ubrań w różnym stylu. Doskonale współgrają z rzeczami etno lub boho, a z drugiej strony potrafią podkreślić elegancję klasycznej garsonki.

Dodatki z lnu uznawane są za eleganckie, dlatego każdy powinien posiadać chociaż jeden szalik z tego materiału w swojej garderobie.

 

śr. ocena 5 / głosów 1