Czy piercing jest bolesny?


Czy piercing jest bolesny? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ… to zależy. Kolczyki można założyć niemal w każdym miejscu ciała. Każde z nich jest mniej lub bardziej unerwione, a tym odporne na ból. Wiele zależy również od indywidualnego odczuwania. Osoby, które zrobiły sobie wiele kolczyków postanowiły odpowiedzieć na pytania, gdzie bolało najbardziej. Sprawdź!

piercing

Kolczyki możemy nosić w dowolnym miejscu na ciele, nie tylko na uszach. W związku z tym trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy piercing boli – z pewnością mniej, albo nawet wcale nie będzie bolał piercing uszu, podczas gdy przekłuwanie miejsc intymnych może być bolesne nawet dla osób odpornych na ból. Jednak nie ma się czego obawiać! Ból zawsze jest tymczasowy, a radość z ozdoby pozostaje z nami na dłużej. Zobaczmy, gdzie boli najbardziej.

Piercing twarzy

W okolicach twarzy i jamy ustnej najczęściej wykonuje się przekłucia uszu, nosa, policzków, warg, brwi lub języka. Płatek ucha jest miejscem, które jest najmniej wrażliwe na ból w całym ciele – w związku z czym piercing ucha zazwyczaj jest bezbolesny – mówi specjalista ze studia tatuażu Art Force z Warszawy – Nieco bardziej bolesne może być przekłuwanie małżowiny – i jest to poziom bólu podobny do piercingu nosa, języka i wargi. Przekłuwanie brwi, podobnie jak w przypadku ucha, jest niemal bezbolesne. Oczywiście są to odczucia subiektywne i może okazać się, że sami odczujemy ból zupełnie inaczej, jednak wśród osób, które zdecydowały się na piercing mniej więcej tak rozkłada się średnia bólu.

Kolczyki na ciele: pępek, sutki

O ile przekłuwanie pępka zazwyczaj jest praktycznie bezbolesne, o tyle piercing sutków może być nieprzyjemny. Większość osób uważa, że przekłucie sutków jest doznaniem dość bolesnym, choć zdarzają się również takie osoby, dla których było to uczucie jedynie niekomfortowe. Piercing w tym miejscu boli bardziej kobiety, których sutki są bardziej wrażliwe. Mężczyźni znoszą przekłuwanie nieco lepiej.

Odmienne są również zdania dotyczące piercingu innych części ciała na ciele. Tu nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie: czy boli. Wszystko zależy od wyboru miejsca oraz progu bólu konkretnej osoby.

Piercing miejsc intymnych

Tu zdania są jednoznaczne, bez względu na płeć: piercing miejsc intymnych boli najbardziej. U mężczyzn najboleśniejsze są przekłucia przechodzące przez żołądź członka. U kobiet przekłucia łechtaczki – które są nie tylko niezwykle bolesne, ale również często odradzane, ze względu na możliwość utraty czucia. Być może z tego względu piercing okolic intymnych decyduje się tylko 2-3% osób.

Jak przygotować się do piercingu, żeby jak najmniej bolało?

Wbrew pozorom istnieją metody, które pozwolą na zmniejszenie bólu. Podobnie jak w przypadku tatuaży nie poleca się znieczulania alkoholem lub lekami przeciwbólowymi – piercing to jednak ingerencja w ciało, która może spowodować niewielkie krwawienie lub powstanie stanu zapalnego. Oczywiście prawidłowo wykonane przekłucie, sterylnym sprzętem i przez wykwalifikowaną osobę zmniejsza ryzyko niemal do zera, jednak zawsze może się ono pojawić. Równie ważna jest tu higiena oraz zadbanie o miejsce przekłucia w okresie gojenia.

Warto  przyjść na umówione spotkanie wyspanym, wypoczętym i najedzonym. Dobrze jest również nawodnić organizm – dzięki temu zdecydowanie lepiej zniesiemy przekłuwanie. Ważne jest również odpowiednie nastawienie oraz brak stresu. Oczywiście, z pewnością się on pojawi, jednak spinanie się podczas przekłuwania może tylko zwiększyć nieprzyjemne doznania. A samo przekłucie trwa dosłownie sekundę – i już po wszystkim! Najlepiej zamknąć oczy i spokojnie oddychać. Piercer zajmie się resztą.

śr. ocena 0 / głosów 0