Masaż Kobido, czyli bezinwazyjny lifting twarzy
Masaż Kobido zyskuje coraz większą liczbę zwolenników w Polsce. Stanowi część japońskiej pielęgnacji urody – starożytnego systemu pielęgnacji ciała i ducha, który wpływał na zdrowie oraz piękno Japonek. Nierzadko określany jest jako „lifting twarzy bez skalpela”, ponieważ może pomóc w zachowaniu młodego wyglądu i zdrowej skóry przez długie lata. Jakie są wskazania do jego wykonania? Na czym polega tego rodzaju masaż?
Jakie są wskazania do wykonania masażu Kobido?
Na masaż Kobido mogą zdecydować się zarówno osoby młodsze, jak i starsze. W przypadku tych pierwszych wspomniana metoda może pomóc w utrzymaniu naturalnej elastyczności, jędrności i blasku skóry. Natomiast opisywany masaż wykonywany u osób z cerą dojrzałą, może działać na skórę regenerująco, wspierając naturalne procesy jej odmładzania, redukując drobne zmarszczki oraz poprawiając owal twarzy.
Przeczytaj również: Tajniki masażu Kobido - na czym polega i komu się go zaleca?
Wskazania do wykonania masażu Kobido obejmują przede wszystkim:
napięcia mięśniowe okolicy twarzy i głowy,
opadający owal twarzy,
wiotka skóra wymagająca ujędrnienia i odżywienia,
zastoje limfatyczne twarzy,
zmarszczki mimiczne,
suchość skóry.
Kobido to masaż o wysokiej intensywności, który działa na głębokie struktury skóry, dlatego przed jego wykonaniem należy wykluczyć przeciwwskazania takie jak: aktywny trądzik pospolity i różowaty, infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze, aktywna opryszczka, przerwana ciągłość skóry, gorączka, świeże zabiegi chirurgiczne i ekstrakcja zęba (dwa tygodnie). Warto pamiętać, że każdy zabieg powinien być indywidualnie dostosowany do potrzeb klienta, dlatego przed rozpoczęciem masażu Kobido ważne jest dokładne omówienie wszelkich wątpliwości z osobą odpowiedzialną za jego wykonanie. Pytania możesz zadać, odwiedzając m.in. Archipelag Piękna.
Przeczytaj również: Na czym polega masaż twarzy kobido?
Jak przebiega masaż Kobido?
Masaż Kobido składa się z pięciu części: masażu tkanek głębokich, części relaksacyjnej, drenażu limfatycznego, liftingu i części energetyzującej. Jego głównym celem jest stymulacja przepływu krwi oraz limfy w skórze, co prowadzi do zwiększenia produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. W efekcie czego dochodzi do poprawy jędrności i elastyczności skóry, a także wygładzenia zmarszczek. Oprócz tego po masażu wiele osób odczuwa redukcję stresu.
Przeczytaj również: Jaki rodzaj masażu zmniejszy dolegliwości kręgosłupa?
Podczas sesji masażu Kobido w Poznaniu terapeuta wykonuje serię precyzyjnych, rytmicznych i głębokich ruchów masujących. Pracuje nad rozluźnieniem napięć mięśniowych oraz stymulacją przepływu krwi. Całość trwa zwykle około 75 minut. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak najlepsze jest przyjście na kilka wizyt w celu uzyskania oczekiwanych rezultatów.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana